*Nomination carried over from 90th Cong., 1st sess., by Senate order.
Acmar-Horace H. Nation, Jr.. Adger James D. Ethridge___ Bear Creek-Della Mae Warren_. Brundidge-George W. Davis- Camden-James A. Tait___ *Eastaboga-Nettie R. Dorsett-. Grand Bay-Maxyne W. Fort-. Higdon-Billy R. Higdon__. Huntsville-Grady D. Cope_-. Jackson-W. Waite McCorquodale_- Kennedy-Lynwood Junkins___. Lincoln-William E. Roberts, Jr__.
New Hope-Melvin L. Atchley-. Odenville-Paul B. Riddle___. Semmes-Martha G. Anderson_. Shorterville-Robert L. Fortson_ Sterrett-Charlie F. Moore-- Theodore-Shelton C. Alexander_.
Thomaston-Virginia S. Hicks_.
Thomasville-Robert L. Ingram-
Wellington-James E. Broughton, Jr.
Woodville-James B. Hill___.
Anchorage-Lara L. Johnson_
Glennallen-Mildred M. Hinshaw.
Wrangell-Bernard C. Iversen__.
87, 143, 144 493, 570, 574 50, 143, 144 627.628
494, 570, 574
308, 570, 574 334, 408, 408
626, 628
215, 307, 309 510, 570, 574 610, 622 522,570, 574
136, 307, 309 93, 143, 144 109, 143, 144 43, 143, 144 571, 601, 602 87, 143, 144 249, 307, 309
610.622 87, 143, 144
625, 628 495, 601, 602 495, 601, 602
Alta Loma-Dale H. Hawkes..
Angels Camp-Angelina M. Elevi... Beaumont-C. Lowell Coomes... Biggs-Leata C. Fortney--
Brookdale-Davis M. Longmire, Jr.--. Bryn Mawr-Kathryn C. Kelsey---. Burlingame-Lawrence H. Putman__ Cabazon-Emma Spector---.
Cantua Creek-Wanda J. Robertson_. Chico James P. Hutler____. Clearlake Park-Norma J. Carter_ Dixon-Vern T. Conner___. Duarte-Harmon G. Hawblitzel__. Eagle Mountain-Clifton W. Carney-. Elsinore Llewellyn E. Burnham---- Felton-Kenneth Burke___ Fort Dick-Jack W. Anderson_. Grass Valley-Robert E. Lee-. Grover City-Joseph E. Alecci_. Hayfork-Eugene C. Freese... *Herlong-Grace E. McIntire. Hollister-Robert P. Graves--- Inverness Megan M. Mery--- Kernville Joseph F. Aubin--- *Lakeport-Walter H. Jahn‒‒‒‒‒‒‒‒‒‒ Macdoel-Betty N. Raines____ Millbrae-William J. McGovern. Montebello-John R. Nimmo.. Oakdale Charles B. Westfall_ Pacifica-Kenneth O. Strom__. Palm Desert-Arthur I. Montoya. Palm Springs-August G. Kettmann. Paso Robles-Robert J. Nicklas.. Rancho Mirage-Jerald A. Egbert--- Red Bluff-Robert J. Clifford.... Redlands-Richard L. Reiter. Ryde-Irene H. Micheli___ Sacramento-Frederic J. Rupp- San Anselmo John F. Fahy--. San Ramon-Crawford F. Smith__ Sierra City-Jeanne W. McMahan.. Silverado Larelda G. Heim___. Smith River-Mabel C. Maris---. Snelling-Mary D. Souza___. Stockton-Walter H. Lieginger-
Stratford-Joan E. Moon_.
Traver-Robert L. Johnson_.
Tujunga-Carl H. Penfield__
Tustin-Ronald D. Huisenga..
Victor-Stanley D. Hamblin..
Waterford-L. Clark Billups. Wildomar-Elizabeth M. Turner.
Woodbridge-Marie C. Donadio----
Adairsville-Hazel T. Bradley-. Alma-Henry H. Johnson__ Americus-William D. House- Ashburn-Charlie D. Baldwin_. Bogart-John D. Lance__
Bowman-Charles E. Chandler_. Cherrylog-Hyman C. Miller_. Chester-Melvin C. Rogers__--- Cohutta-Ira M. Maples---- Cuthbert-Thomas E. Lacy, Jr... Fairmount-Carlton T. Warmack. Flovilla-Ida C. Bankston_. Forsyth, J. Ray Grant-_ Griffin-Edwin J. Dye‒‒‒‒‒
Haralson-Virginia R. Roberts-.
Harlem-Sara R. Grider___.
Juniper-Emmie L. Bassett___ Lakemont-Sam C. Alley----- Lilburn-Dave H. Keever, Jr----- Meansville-Martha H. Cauthen.. Moreland-Frances B. Lamb... Pineview-Charlotte D. Bridges.. Red Oak-Gordon W. Allen---. Shaprsburg-A. Joe Anderson__. Snellville-Frank L. Phillips.. Stockbridge-Mary M. Shiver_.
Tallulah Falls-Launa W. Addington---
Thomaston-T. Hugo Starling..
Valdosta-Tom W. McLeod__
Warner Robins-James W. Stubbs, Jr..
Wadley-James D. Tarver, Jr.
152, 307, 310
50, 143, 145
514, 570, 574
76, 143, 145 571, 605, 607 571, 605, 607 510,570, 575 76, 143, 145
« ՆախորդըՇարունակել » |